Leto kada sam naucila da letim

Lato, kiedy nauczyłam się latać

od 10 lat
Serbia, Chorwacja, Bułgaria, Słowacja
2022
87’

polski dubbing

Żądna przygód Sofija jest zmuszona spędzić wakacje ze swoją apodyktyczną babcią Marią na jednej z chorwackich wysp. Nie są to wakacje, o których marzyła. Jednak jej nastawienie zmienia się, gdy poznaje nowych przyjaciół. Z nimi dziewczyna odkrywa wszystko, co ma do zaoferowania lato na wyspie: słońce, zabawę w wodzie i pierwszy pocałunek. Beztroski czas nagle się kończy, gdy ukochana ciocia Luce trafia do szpitala.

To film o wakacyjnej przygodzie, ale także o tym, że ujawnianie bolesnych sekretów rodzinnych choć trudne, jest bardzo wyzwalające.

treści wrażliwe: śmierć bliskiej osoby

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: https://alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Radivoje Andrić

Reżyser filmowy i telewizyjny. Jego pierwszy film fabularny „Tri palme za dve bitange i ribicu” (Trzy palmy na dwóch łobuzów i rybę, 1998) miał 280 000 widzów w regionie i był wyświetlany na całym świecie. Drugi obraz, niskobudżetowy „Munje!” (2002), osiągnął kasowy sukces i rywalizował na międzynarodowych festiwalach, na których zdobył nagrody publiczności i krytyków. Kolejny, „Kiedy dorosnę, zostanę kangurem”, również zachwycił widzów i otrzymał nagrody na festiwalach w Sofii i Motovun. Autor książki dla dzieci „Jak zrobić film”, która ukazała się m.in. w Polsce.

Trailer

Biblioteka dydaktyczna