Louis 1er Roi des Moutons

Ludwik I, król owiec

od 16 lat

Owca Ludwik znajduje papierową koronę i zostaje królem owiec Ludwikiem I. Przemawia do swojego stada, ujarzmia naturę, inicjuje święta, dzieli owce według koloru i decyduje, co której wolno. Wszystko rozgrywa się w królewski sposób. Przynajmniej do następnego podmuchu wiatru.

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: https://alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Markus Wulf

Reżyser, scenarzysta i dramaturg. Jego filmy krótkometrażowe zdobywały nagrody na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych. „A Fairytale With A Completely Imagined Ending” była nominowana do niemieckiej Narodowej Nagrody Filmu Krótkometrażowego w 2014 r. Uczestnik programu BAFTA Newcomers oraz członek-współzałożyciel kolektywu artystycznego i firmy producenckiej Irrelevant Media.

Trailer

Filmoznawca poleca

O miłości i odwadze. Filmy krótkometrażowe
W zestawie znajdziemy sześć filmów: dwie animacje i cztery filmy aktorskie. Znajdują się tu: utwór o ekstrawaganckiej formie i kilka wyraziście odnoszących się do problematyki społeczno-psychologicznej, choć zrealizowanych bardziej tradycyjnie.
Jednym z filmów animowanych jest niemiecki Ludwik I, król owiec” (reż. Markus Wulf). Tytułowy bohater, owca, marzy o byciu władcą absolutnym na wzór Ludwika XIV czy może innego o tym imieniu, bardziej szalonego. Mistrzowski komizm filmu bierze się nie tylko z samego sposobu naśladowania dawnych królów, lecz przede wszystkim uruchomienia wielu warstw znaczeniowych: gestykulacji, zachowania, odpowiednio dobranej muzyki i kolorystyki – dominującej złocistej barwy, która odsyła wprost do królewskiego anturażu. Osiem minut, które zawstydzą poziomem realizacji i konceptem nawet twórców z Aardman Animations.

Jacek Nowakowski