AKTUALNOŚCI

Ale Jury #5

Przedstawiamy Jury międzynarodowe filmów pełnometrażowych dla młodzieży

Katarzyna Borowiecka

(fot. Honorata Karapuda)

Dziennikarka filmowa. W radiowej Trójce prowadziła m.in. nagrodzoną MediaTORem audycję „ABC popkultury” oraz „Klub Trójki”. W Canal+ przez kilka lat była gospodynią magazynu „Aktualności Filmowe+”. Teraz w Radiu 357 prezentuje muzykę filmową w „Ścieżce Dźwiękowej” i rozmawia o kinie w „Ekranizacji”.

Daniel Lundquist

Ukończył wydział administracji artystycznej. Pracował na różnych stanowiskach w Szwedzkim Instytucie Filmowym i Wydziale Kultury Miasta Malmö. W 2009 r. rozpoczął współpracę z BUFF Film Festival, międzynarodowym festiwalem filmów dla dzieci i młodzieży w Malmö w Szwecji. Od 2012 r. jest tam szefem programowania. BUFF to założona w 1984 r. organizacja non-profit, promująca dobre filmy dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Festiwal jest ważnym miejscem spotkań dla wszystkich pracujących z dziećmi, młodzieżą i ruchomymi obrazami.

Anu Aun

Ukończyła studia z reżyserii telewizyjnej i filmowej w Bałtyckiej Szkole Filmowej i Medialnej. Autorka scenariuszy i reżyserka filmów fabularnych, krótkometrażowych i dokumentalnych. Jej najnowszy film, „Phantom Owl Forest”, był najczęściej oglądanym estońskim filmem 2018 r.; zdobył też kilka nagród. Anu rozpoczęła swoją karierę od filmu krótkometrażowego „Shift” (2010), zdobywcy 17 nagród na całym świecie. Debiut fabularny Anu –  „The Polar Boy” (2016) – pokazywany był na wielu festiwalach i w konkursach filmowych.