AKTUALNOŚCI

Ale Jury! #7

Czas na ostatnią prezentację jurorów:  skład dwóch jury młodych, które ocenią krótkie i długie metraże.

Jury młodych

Filmy pełnometrażowe

Adrian Michalski

Laureat Olimpiady wiedzy o filmie i komunikacji społecznej, amatorski twórca filmowy. Już w szkole podstawowej wspólnie ze znajomymi kręcił swoje pierwsze filmy. Dziś reżyser dwóch krótkich metraży: „Głód i pragnienie” i „Powrót”. Kinoman, otwarty na wszystkie rodzaje i gatunki filmowe – wielbiciel zarówno kina Christophera Nolana, niszowych dzieł Apichatponga Weerasethakula, jak i niskobudżetowych filmów akcji z Ugandy.

Filip Kirow

Pasjonat kinematografii. Finalista festiwalu filmowego Filmsteria i laureat XI edycji Olimpiady wiedzy o filmie i komunikacji społecznej. Został również wyróżniony w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym Portret. Uwielbia filmy Dogmy 95, czarną serię polskiego dokumentu i kino Xaviera Dolana. W życiu kieruje się Yes Theory.

Karolina Porada

Uczennica klasy maturalnej Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Pasjonują ją nowatorskie, nieszablonowe nurty w kinie, w szczególności francuska Nowa Fala i postmodernizm. Razem z przyjaciółmi tworzy amatorskie krótkometrażówki. Poza kinem interesuje się malarstwem symbolicznym i literaturą angielską. Finalistka VI edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

 

Jury młodych

Filmy krótkometrażowe

Martyna Kaczorowska

Od zawsze zafascynowana kinem, z wyjątkową przyjemnością odkrywała kolejne pola odbioru sztuki filmowej. Do jej największych osiągnięć należy m.in. udział w projekcie Historie Przyszłości organizowanym przez Narodowy Instytut Sztuki Filmowej i zostanie finalistką Olimpiady wiedzy o filmie i komunikacji społecznej, a podczas tegorocznych wakacji udział w międzynarodowym kursie pisania dla filmu prowadzonym przez „The New York Times”.

Katarzyna Ogrodnik

Pochodząca z Wrocławia tegoroczna absolwentka liceum, cały czas konsekwentnie poszukująca swoich filmowych ulubieńców. Miłośniczka dobrego science-fiction oraz przemyślanych zwrotów akcji, a także ścieżek dźwiękowych Clinta Mansella, Ramina Djawadiego i Ennio Morricone. Po godzinach uczennica IV klasy kontrabasu i II klasy rytmiki w Państwowej Szkole Muzycznej.

Arkadiusz Kryska

Absolwent V LO w Bielsku-Białej, student prawa na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonat filozofii oraz polskiego i wschodnioazjatyckiego kina. Na co dzień doskonali swoje umiejętności w montażu filmowym, a czasami próbuje swoich sił w byciu dziennikarzem (wywiad „Nastolatkowie, którzy podbijają kina”). Fan Wojciecha Smarzowskiego, Marcina Jankowskiego, Giorgosa Lanthimosa, Naokiego Urasawy oraz klusek śląskich.