AKTUALNOŚCI

ALE MASKOTKA! Warsztaty szycia festiwalowych maskotek dla całych rodzin

Tegoroczny festiwal Ale Kino! będzie wyjątkowy pod wieloma względami! 40. edycji towarzyszy wizerunek pawia, szlachetnego i olśniewającego kolorami. Na początku września, we współpracy ze Starym Browarem, zaprosimy Was do stworzenia wyjątkowych maskotek inspirowanych jego wizerunkiem pod okiem projektantek Moniki Tymickiej i Marzeny Kubiak.

Głowa ptaka z plakatu Ale Kino! na czerwonym tle

To nasz pomysł na ograniczenie liczby gadżetów – zamiast produkować je masowo zapraszamy Was do ich własnoręcznego tworzenia. Rozbudźcie Waszą kreatywność, rozwińcie wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne i stwórzcie z nami festiwalowe maskotki! Kolorowe i niejednorodne, takie jaki jest nasz festiwal!

Nic nie musicie przynosić, zapewniamy całe wyposażenie warsztatu.

KIEDY: sobota 3.09.2022

GDZIE: Stary Browar, Szachownica

GODZINY: 10.00–11.50; 12.00–13.50; 15.00–16.50; 17.00–18.50

ZAPISY: Zapisy na warsztaty w Punkcie Informacyjnym w Atrium lub pod numerem telefonu +48 61 859 60 50.

Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Monika Tymicka

Projektantka ubioru i produktów okołomodowych, w tym tkanin artystycznych. Wykładowczyni na kierunku Projektowanie ubioru w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Realizuje również działania z zakresu prac sceniczno-plastycznych na potrzeby reklamy, mody i teatru, od kostiumu i rekwizytu do kształtu przestrzeni. Entuzjastka kryminałów i koloru czarnego.

Marzena Kubiak

Konstruktorka odzieży, rzemieślniczka i projektantka. Wykładowczyni na kierunku Projektowanie ubioru w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu i założycielka Akademii Rzemiosła „Żółta Szpilka”. Miłośniczka kawy i koloru żółtego.

Partner: Stary Browar

napis stary browarStary Browar to wyjątkowe centrum handlowe – poznaniacy, mieszkańcy regionu i turyści przychodzą tutaj po dużo więcej niż udane zakupy. Browar rozwija bogaty program kulturalny we współpracy z lokalnymi instytucjami i animatorami, m.in. Wydawnictwem Miejskim Posnania, Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, Short Waves Festival oraz Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. W przestrzeniach centrum, Galerii na Dziedzińcu i browarowym Parku przez cały rok realizowane są wystawy, koncerty, spektakle, wydarzenia literackie i wiele innych projektów.