Zapowiedź

Kolejna propozycja filmów: Girl power

Nie wiesz, na co wybrać się do kina? Proponujemy Wam kilka ścieżek, oto druga z nich: Girl power, czyli zestaw produkcji, w których bohaterki stawiają czoła problemom osobistym, rodzinnym, a nawet globalnym.

Dziewczęta i kobiety idą przez życie z wrodzoną wrażliwością, wspierając się nawzajem. Temat obecny jest już w animacjach dla najmłodszych. W Smoczej księżniczcedzięki bohaterkom poznajemy siłę przyjaźni i miłości oraz dobroć świata natury. Dzielna mysz z Yuku i magiczny kwiat wyrusza na poszukiwanie magicznej rośliny, aby uratować swoją babcię. Niepozorna opowieść jest obrazem zarówno determinacji w uratowaniu bliskiej osoby, jak również próbą walki z własnymi strachami. Film Gdzie jest Anne Frank? to historia podkreślająca szacunek oraz prawo do godnego życia dla każdego.

Ciekawą propozycją dla starszych widzów_ek jest Comedy Queen, czyli nagrodzona na Berlinale Kryształowym Niedźwiedziem historia Sashy. Dziewczyna po stracie ukochanej mamy zaczyna zajmować się stand-upem. To nie tylko autoterapia bohaterki, ale również próba niesienia radości w świat pomimo trudnej sytuacji.

Wśród propozycji girl power znalazł się również obraz science fiction Vesper”. Tytułowa bohaterka w dystopijnym świecie dba o dom i sparaliżowanego ojca. Walka o nową przyszłość jest dla niej nie tylko ratunkiem dla najbliższych, ale również ocaleniem świata.

Siła dziewcząt i powiew lata w docenionym na Sundance Film FestivalSummering tworzą niezwykłą opowieść dla tych, którzy jesienną porą tęsknią za wysokimi temperaturami. Film rozgrzewa nie tylko za sprawą letnich krajobrazów, ale również poprzez niebywałą czułość, która emanuje z silnej więzi czterech głównych bohaterek. Na tle tych relacji protagonistek można dostrzec również wyjątkowe więzi matek z córkami.