Premiera tegorocznego plakatu Ale Kino!

Oto jest – tegoroczna identyfikacja wizualna Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Plakat i cała identyfikacja autorstwa Beaty Śliwińskiej – Barrakuz.

Baner z napisami o festiwalu z pawimi oczami z boku

Oto jest - tegoroczna identyfikacja wizualna naszego festiwalu!

- Czterdziestej edycji Ale Kino! towarzyszył będzie wizerunek pawia. Ten szlachetny i piękny ptak olśniewa mieniącym się różnorodnymi barwami ogonem, a jego donośny krzyk słychać z daleka. Chcemy, aby taki właśnie był nasz festiwal: żeby pokazywane na nim filmy były wielobarwne i każdy młody widz mógł odnaleźć obraz w swoim ulubionym kolorze; żeby obrazy te były niezwykłe, zachwycające i pozostawały w pamięci na długo. I wreszcie aby ich mądre przesłania były jak najlepiej słyszalne przez dzieci i dorosłych niczym ów pawi głos - mówi dyrektor festiwalu Jerzy Moszkowicz.

Plakat i całą identyfikację opracowała w tym roku Beata Śliwińska Barrakuz, multidyscyplinarna projektantka wizualna i kreatywna, autorka projektów związanych z kulturą masową, reklamą jak i projektami niekomercyjnymi. Pracuje w nurcie modyfikacji graficznych i kolażu i na tej technice opiera w większości swoją pracę. Jest laureatka licznych konkursów okładkowych, jak konkurs Polish Graphic Design Award 2018, w którym otrzymała nagrodę za najlepszą ilustrację prasową i wyróżnienie za plakat komercyjny. Nominowana również w kategorii Projektant w konkursie Projekt Roku 2017 oraz wyróżniona w konkursie PROJEKT ROKU 2019/2020.