AKTUALNOŚCI

Ale Jury! Skład Jury ECFA

Jury ECFA

Ogłaszamy kolejny skład jurorski, jury ECFA, które podczas 41. edycji Festiwalu przyzna nagrodę ECFA dla najlepszego europejskiego filmu pełnometrażowego dla dzieci. W tym roku w jury zasiądą: Nils-Thomas Andersson, Mariella Harpelunde Jensen i Jagoda Mazepa.

Nils-Thomas Andersson - ukończył kulturoznawstwo oraz filmoznawstwo na Uniwersytecie w Sztokholmie. Od 2011 roku pracował dla wielu film dystrybucyjnych w Szwecji. Od 2019 roku kieruje działem pozyskiwania filmów dla Smorgasbord Picture House: firmy zajmującej się rozpowszechnianiem filmów dla młodej widowni.

Mariella Harpelunde Jensen - reżyserka, scenarzystka, producentka i dyrektorka programowa Buster Film Festival. W branży mediów i filmów dla dzieci pracuje od 1995 roku. Stworzyła wielokrotnie nagradzane formaty telewizyjne, napisała i wyreżyserowała duńską wersję Ulicy Sezamkowej oraz wiele innych seriali. Jest autorką trzech książek dla przedszkolaków.

Jagoda Mazepa - kierownik produkcji filmów krótkometrażowych. Absolwentka produkcji filmowej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Koordynuje projekty filmowe i kulturalne. Od 2019 roku pracuje w zespole Podkarpackiej Komisji Filmowej, odpowiedzialna za obsługę Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Współautorka Zielonego przewodnika dla branży audiowizualnej - pierwszej tego typu publikacji w Polsce. Od kilku lat selekcjonerka i współorganizatorka Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB.