Dostępność

41. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbędzie się w Poznaniu w terminie od 26 listopada do 3 grudnia 2023 r.

Staramy się, aby prezentowane w filmach doświadczenia i emocje młodych bohaterek/bohaterów były dopasowane do możliwości odbioru dla różnorodnej grupy widzów.

Zapraszamy na pokazy z tłumaczeniem na polski język migowy (PJM) oraz z audiodeskrypcją (AD)!

Pokazy odbywają się w 4 miejscach w Poznaniu.

Chcemy, abyście poczuli się w nich znajomo i komfortowo!

Zachęcamy do zapoznania się z opisami tych przestrzeni (poniżej) i szczegółami na temat dotarcia w odpowiednie miejsce.

Masz pytania?

Napisz do Eweliny Banaszek na adres dostepnosc@csdpoznan.pl lub wyślij wideo wiadomość w PJM.

Możesz też zadzwonić do Eweliny na numer telefonu 602 188 676.

TŁUMACZENIE NA POLSKI JĘZYK MIGOWY

PJM 27.11 (poniedziałek) g. 9:30 Multikino 51, Sala 6
Dancing Queen, 92' (10+)

Świat 12-letniej Miny wywraca się do góry nogami, gdy do jej miasteczka przeprowadza się znany tancerz. Dziewczyna zupełnie traci dla niego głowę i postanawia dołączyć do jego zespołu. Zapomina jednak o pewnej przeszkodzie: przecież w ogóle nie potrafi tańczyć!
Tłumaczenie na PJM zrealizowane przy współpracy z fundacją Mili Ludzie.

PJM 27.11 (poniedziałek) g. 9:30 Multikino 51, Sala 1
Mimi, 83' (7+)

Opowieść o siedmioletniej Romy, która – niczym bohaterka baśni – przemierza miejski park w poszukiwaniu zagubionej papużki. Na swojej drodze spotyka jego osobliwych mieszkańców. Film jest celebracją uważności i otwartości na otaczający świat i zamieszkujące go istoty.
Tłumaczenie na PJM: Aleksandra Włodarczak, Beata Tobolska.

PJM 27.11 (poniedziałek) g. 12 Multikino 51, Sala 4
PJM 28.11
(wtorek) g. 17 Multikino 51 Sala 4
Wszystkie dźwięki ciszy, 91' (12+)

Jamie rozpoczyna naukę w szkole dla niesłyszących, gdy dowiaduje się, że jej mieszkająca w Paryżu babcia musi niezwłocznie trafić do szpitala. Dziewczyna wpada na pomysł spontanicznej wyprawy do francuskiej stolicy. W podróży towarzyszy jej przyjaciółka z nowej szkoły.
Tłumaczenie na PJM zrealizowane przy współpracy z fundacją Mili Ludzie.

AUDIODESKRYPCJA

29.11 (środa) g. 9:30 Multikino 51, Sala 6
02.12 (sobota) g. 11 Multikino 51, Sala 2
Jajko czy kura? 87' (10+)

Z powodu przeprowadzki 12-letni Max musi zamknąć swoją firmę. Zmysł przedsiębiorczości go jednak nie opuszcza. Gdy w stodole swojego kuzyna Charles’a zauważa biegające wolno kury, wpada na nowy pomysł: założy ekologiczną fermę!
Audiodeskrypcja zrealizowana przy współpracy z Fundacją Katarynka.

28.11 (wtorek) g. 9:30 Multikino 51, Sala 1
Mini wykłady o maxi sprawach. Animacje krótkometrażowe, 42' (8+)

Trzy animacje, które znalazły się w tym zestawie, opowiadają o ważnych sprawach z lekkością i swadą. Wielkie zmartwienie to film na podstawie jednej z bajek Leszka Kołakowskiego, a Świniopas znany jest na pewno wielu z baśni Andersena, choć nie w tak szalonym wydaniu…
Audiodeskrypcja zrealizowana przy współpracy z fundacją Mili Ludzie.

POZNAJ NASZE FILMOWE PRZESTRZENIE!

- Multikino 51, adres: Królowej Jadwigi 51

Pokazy filmowe w ramach Festiwalu Ale Kino! odbywają się w salach o numerach: 1, 2, 3, 4, 6. Wszystkie sale zlokalizowane są na parterze. Na parterze znajduje się również toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchu.
W najbliższym sąsiedztwie Multikina 51 zatrzymują się tramwaje linii nr 5, 6, 9, 12, 18 (przystanek Półwiejska). Za budynkiem kina znajduje się również parking - przy okazaniu biletu pierwsze trzy godziny gratis, pozostałe godziny według cennika parkingu.

- Scena Wspólna, adres: Brandstaettera 1 (ul. Za Cytadelą)

Scena Wspólna znajduje się przy poznańskiej Cytadeli i połączona jest z budynkiem Szkoły Podstawowej nr 83 „Łejery”. Duża Scena i Mała Scena znajdują się na parterze. Na parterze znajduje się również toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchu.
W najbliższym sąsiedztwie zatrzymują się tramwaje linii nr 3, 7 oraz 10 (przystanek Pasieka), w pobliżu wejścia znajdują się miejsca parkingowe.

- Kino Muza, adres: św. Marcin 30

Główne wejście do Kina Muza i ulicę Święty Marcin łączy kilkudziesięciometrowe przejście oznaczone od strony ulicy neonem KINO MUZA. Pokazy filmowe w ramach Festiwalu Ale Kino! odbywają się w Sali nr 1, która znajduje się na parterze Kina. Sala ta posiada pętlę indukcyjną. W kasie Kina Muza dostępny jest również tablet umożliwiający połączenie z tłumaczem polskiego języka migowego. W holu głównym, obok wejścia do Sali znajduje się kawiarnia. W Kinie nie ma toalety dostępnej dla osób poruszających się na wózkach.
W najbliższym sąsiedztwie zatrzymują się tramwaje linii nr 9, 13 oraz 24 (przystanek Aleje Marcinkowskiego).

- Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK, adres: św. Marcin 80/82

Kino Pałacowe znajduje się we Wschodnim Skrzydle Zamku, na 1. piętrze. Wejście od ul. Św. Marcin (wejście A), można się tam dostać schodami lub jedną z 3 wind. W Zamku dostępne są toalety dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu. W Kinie Pałacowym znajduje się pętla indukcyjna. Na stronie internetowej Zamku jest możliwość połączenia online z tłumaczem polskiego języka migowego. Na 2. piętrze Zamku znajduje się również kawiarnia i księgarnia.
W najbliższym sąsiedztwie Zamku zatrzymują się tramwaje linii nr 2 (przystanek Towarowa), 16 (przystanek Zamek) i 17 (przystanek Fredry) oraz autobusy linii 163, 168, 169 i 171 (przystanek przy al. Niepodległości).