AKTUALNOŚCI

Ale Jury! Skład Międzynarodowego Jury Filmów Krótkometrażowych

Dzisiaj prezentujemy już przedostatni skład jurorski.

Międzynarodowe Jury Filmów Krótkometrażowych wybierze najlepszy krótki film dla dzieci oraz najlepszy krótki film dla młodzieży. Oba filmy otrzymają nagrody główne - statuetki Złote Koziołki. W tym roku w tym gremium zasiądą: Tanja Tlatlik, Wojciech Struchlik oraz Tomaš Danay.

Tanja Tlatlik
Dyrektorka doxs!, festiwalu filmowego prezentującego dokumenty dla dzieci i młodzieży, który odbywa się w Duisburgu. Oprócz tygodnia festiwalowego w listopadzie doxs! organizuje również warsztaty związane z filmem dla młodej widowni w szkołach i poza nimi. Tanja studiowała film i media audiowizualne w Bochum, Paryżu, Amsterdamie i Montrealu oraz pracowała dla festiwali w Niemczech i Kanadzie, m.in. dla TIFF i Hot Docs.

Wojciech Stuchlik
Absolwent Queens College w Nowym Jorku na kierunku Media Studies oraz Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach na kierunku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Absolwent Studia Nowe Horyzonty 2015 oraz Berlinale Talents Campus 2016. Poza działalnością producencką należy do Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych i angażuje się w jej działania.

Tomáš Danay
Animator, reżyser. Studiował na Wydziale Filmu i Telewizji VŠMU w Bratysławie. Jest głównym animatorem w studiu efektów specjalnych Blue Faces. Pracował przy wielu filmach (np. Harry Potter i Insygnia Śmierci), grach (np. NBA 2k16), reklamach oraz teledyskach (m.in. do piosenki Pillow Talking Lil Dicky’ego). Stał na czele ekipy animatorów filmu Syrena (reż. Sepideh Farsi). Uczy animacji komputerowej na VŠMU, a od 2019 do 2023 roku był dyrektorem programowym międzynarodowego festiwalu filmów animowanych dla dzieci i młodzieży BAB – Biennale Animacji w Bratysławie.