Ale Jury! Skład Międzynarodowego Jury - Filmy pełnometrażowe dla dzieci

Dzisiaj ostatni już skład jurorski, który zadecyduje o wręczeniu Złotych Koziołków dla najlepszego pełnometrażowego filmu dla dzieci.

W jury, które będzie miało za zadanie nagrodzić najlepszy film pełnometrażowy dla dzieci zasiądą w tym roku:

Chelo Loureiro - Przede wszystkim producentka. W tej roli zawsze stawiała na kino autorskie o niekwestionowanej jakości, silnie zaznaczające własny punkt widzenia. Ważnym dla niej jest wspieranie i promowanie młodych talentów poprzez produkowanie filmów krótkometrażowych. Jako reżyserka zadebiutowała filmem Valentina (2021), a niedawno wyprodukowała Wojny jednorożców (2022).

Zofia Jaroszuk - Absolwentka filmoznawstwa i zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 2015-2022 współpracowała ze studiem Animoon, w którym pełniła obowiązki producentki nadzorującej i kreatywnej oraz pracowała nad szeregiem projektów animowanych krótkich metraży, seriali i fabuł pełnometrażowych. Jest ekspertką Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Gdańskiego Funduszu Filmowego. Współpracuje z Krakowskim Festiwalem Filmowym, Warszawskim FF oraz Animarkt Stop Motion Forum.

Dennis Bots - Reżyser, scenarzysta, producent kreatywny. W 1996 roku ukończył studia na Holenderskiej Akademii Filmowej w Amsterdamie. Ma ponad 25-letnie doświadczenie jako reżyser. Nakręcił wiele nagradzanych i uznanych przez krytyków filmów i seriali. Jego produkcje należą do najlepiej zarabiających filmów w Niderlandach. Jako twórcy zależy mu na emocjonalnym angażowaniu widowni w świat przedstawiony oraz dostarczaniu widzom poruszających serce doświadczeń.