AKTUALNOŚCI

Ale Jury! Skład Międzynarodowego Jury - Filmy pełnometrażowe dla młodzieży

Pora na ogłoszenia ostatnich, najważniejszych składów jurorskich, które decydują o wręczeniu Złotych Koziołków.

W jury, które będzie miało za zadanie nagrodzić najlepszy film pełnometrażowy dla młodzieży zasiądą w tym roku: Guðmundur Arnar Guðmundsson, Piotr Czerkawski i Nóra Lakos.

Guðmundur Arnar Guðmundsson - Reżyser i scenarzysta. Ukończył studia w zakresie sztuk pięknych oraz studiował scenariopisarstwo. Jego filmy – zarówno pełno-, jak i krótkometrażowe – były pokazywane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych, m.in. w Cannes, Wenecji i Berlinie. Jest założycielem i współwłaścicielem islandzkiej firmy produkcyjnej Join Motion Pictures. W jego filmografii znajdują się takie produkcje jak Piękne istoty i Serce z kamienia. Jest również współproducentem filmów Godland i Biały, biały dzień.

Nóra Lakos - Reżyserka, scenarzystka i producentka. Ukończyła studia na Uniwersytecie Sztuk Teatralnych i Filmowych w Budapeszcie, studiowała także w Londyńskiej Szkole Filmowej i na INSAS – akademii filmowej w Brukseli. Jej debiut pełnometrażowy Cream miał premierę w 2020 roku i trafił na serwisy streamingowe HBO i Netflix. Obecnie pracuje nad swoim drugim filmem, który będzie węgiersko-niderlandzką koprodukcją. Jest założycielką Cinemiry, pierwszego festiwalu filmów dla dzieci na Węgrzech, oraz Squirrel Film Productions, firmy produkującej filmy i seriale dla młodej widowni.

Piotr Czerkawski - Krytyk filmowy, dziennikarz, jeden z kuratorów festiwalu Nowe Horyzonty oraz Kina Nowe Horyzonty. Laureat Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa. Autor książki Drżące kadry. Rozmowy o życiu filmowym w PRL-u. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI. Nie lubi stawiać sobie celów, ale chciałby kiedyś przebiec 10 kilometrów w 40 minut.