AKTUALNOŚCI

Ogłaszamy pierwszy film z programu 41. edycji

zdjęcie przedstawia dwójkę dzieci trzymających się za ręce, w tle starsza kobieta

Do 41. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ale Kino! pozostały niecałe dwa miesiące, więc to najwyższy czas, aby uchylić rąbka tajemnicy i ogłosić pierwsze wybory programowe.

Na przełomie listopada i grudnia nasza widownia będzie mogła premierowo obejrzeć norweski film Dancing Queen w reżyserii Aurory Gossé. Ta taneczna produkcja niedawno nagrodzona została Amandą, norweską nagrodą filmową. Pokazywana była również  na licznych festiwalach, m.in. w Zlinie i Berlinie.

Film opowiada o 12-letniej Minie, której świat wywraca się do góry nogami, gdy do miasteczka przeprowadza się znany tancerz Edvin. Dziewczyna zupełnie traci dla niego głowę. Gdy chłopak rozpisuje konkurs w poszukiwaniu nowych członków swojej grupy tanecznej, Mina widzi w tym niepowtarzalną szansę. W stanie miłosnego odurzenia zapomina jednak o pewnej przeszkodzie: przecież w ogóle nie potrafi tańczyć!

MFFMW Ale Kino! rozpocznie się już 26 listopada i potrwa do 3 grudnia. Pełny program pojawi się już pod koniec października.