Zapowiedź

"Pozdrowienia z Marsa" premierowo na Ale Kino!

Początek czerwca w Poznaniu mija pod znakiem burzowej pogody, więc to idealny moment, by podzielić się informacją, która rozświetli… nie niebo, ale obraz rysującego się już pomału na horyzoncie kształtu programu 42. MFFW Ale Kino! Już za kilka miesięcy, premierowo w Polsce, będziecie mogli u nas obejrzeć Pozdrowienia z Marsa w reżyserii Sary Winkenstette.

Bohaterem filmu jest 10-letni Tom, dla którego dotyk, hałas, kolor czerwony i niespodziewane zmiany planów nie należą do rzeczy przyjemnych. Kiedy jego mama otrzymuje propozycję nowej pracy, te ostatnie spadają na niego jak grom z jasnego nieba: niestety wakacje musi spędzić poza bezpieczną przestrzenią domu. Skoro jednak lato spędzone u dziadków sprawia wrażenie misji niemożliwej, to może jest to odpowiednia okazja, by wykorzystać je jako przygotowanie do jeszcze trudniejszego przedsięwzięcia, o którym Tom zawsze marzył… do wyprawy na Marsa!

Film zaliczył już swoje pierwsze sukcesy na norweskim festiwalu w Kristiensand, gdzie miał swoją premierę światową: otrzymał tam główną nagrodę jury międzynarodowego oraz nagrodę ECFA za najlepszy film pełnometrażowy. Sama reżyserka ma na swoim koncie już więcej sukcesów, a co dla nas niezwykle istotne - także na naszym Festiwalu. Debiutancki film krótkometrażowy Sary Winkenstette zatytułowany Na własną rękę pokazywaliśmy w 2011 roku w Poznaniu, a już rok później Sara została nagrodzona przez dziecięce jury Marcinkiem za film Porwany. W 2021 roku na Ale Kino! można było również zobaczyć jej pierwszy film pełnometrażowy – Za daleko.

Pozdrowienia z Marsa to film, który świetnie obrazuje, jakie kino lubimy Wam pokazywać: łączące ważne tematy z podnoszącym na duchu humorem. Na pewno na przełomie listopada i grudnia czeka nas jeszcze wiele innych okazji, by razem śmiać się i wzruszać.

Koniecznie zarezerwujcie czas między 24 listopada a 1 grudnia i bądźcie z nami – w Poznaniu.