2022 Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Daty

1–7.10 Poznań
30.11–4.12 Online

Hasło

Świętujmy razem!

O festiwalu

Czterdziestej edycji Ale Kino! towarzyszył będzie wizerunek pawia. Ten szlachetny i piękny ptak olśniewa mieniącym się różnorodnymi barwami ogonem, a jego donośny krzyk słychać z daleka. Chcemy, aby taki właśnie był nasz festiwal: żeby pokazywane na nim filmy były wielobarwne i każdy młody widz mógł odnaleźć obraz w swoim ulubionym kolorze; żeby obrazy te były niezwykłe, zachwycające i pozostawały w pamięci na długo. I wreszcie aby ich mądre przesłania były jak najlepiej słyszalne przez dzieci i dorosłych niczym ów pawi głos.

Nasz wizerunkowy paw jest nieco oldskulowy, przypomina dokonania polskiej szkoły plakatu. Nic dziwnego: festiwal odbywa się w tym roku po raz czterdziesty, powstał jeszcze w latach sześćdziesiątych. Dobrze jest mieć tak długą tradycję, choć jednocześnie mamy świadomość, że dzisiaj stawiamy czoła rzeczywistości zupełnie odmiennej niż kiedykolwiek. Jesteśmy jednak przekonani, że kino może w takich czasach odgrywać ważną rolę: nauczyciela, choć trochę tłumaczącego dramatycznie niezrozumiały świat i pocieszyciela albo klauna, który potrafi przez zabawę odciągać nas od przynoszonych przez niego smutków i strachów.

Jerzy Moszkowicz, dyrektor festiwalu

Zespół

Jerzy Moszkowicz (dyrektor artystyczny), Tatiana Kauczor (producent festiwalu), …

Liczby

40
filmów
0
premier
0
wydarzeń
0
wydarzeń online

Spot

Premiery

Premiera 1 / spektakl na żywo i online / reż. Konrad Dworakowski / Grupa Coincidentia i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu / wiek: od 12 lat
Premiera 2 / performans online / koncepcja i choreografia: Anna Wańtuch / wiek: od 2 lat
Premiera 3 / pakiet aktywnościowy / wiek: od 4 lat

Filmy

Film 1 / dokument / reż. Konrad Dworakowski / Grupa Coincidentia i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu / wiek: od 12 lat
Film 2 / fabularny / koncepcja i choreografia: Anna Wańtuch / wiek: od 2 lat

Sekcje

Sekcja 1 – sekcja dotycząca…
Sekcja 2  – opis sekcji nr 2…

Nagrodzone filmy

Nagrodzony film 1 – opis filmu..
Nagrodzony film 2 – opis filmu..