AKTUALNOŚCI

Ale Jury! Skład Międzynarodowego Jury Edukatorów

Międzynarodowe Jury Edukatorów: obrazek przedstawia zdjęcia portretowe

Ogłaszamy pierwszy skład jurorski, którego zadaniem jest przyznanie Nagrody Edukatorów dla najlepszego pełnometrażowego filmu dla dzieci. W tym roku w tym gremium zasiądą Remke Oosterhuis, Michalina Drygasiewicz, Anna Gawrysiak-Knez i Remke Oosterhuis.

Remke Oosterhuis – pasjonatka filmu, teatru, tańca, sztuki, książek dla dzieci a także sposobów, w jaki dzieci się bawią. W 2003 założyła organizację „Taartrovers”, która ma na celu zainspirować dzieci, aby korzystały z wyobraźni i nigdy nie przestawały się bawić. Wyposaża także dzieci w narzędzia do tworzenia własnych historii. Oprócz tego ekipa prowadzi festiwal, skupiony na programie filmowym i instalacjach przeznaczonych dla bardzo małych dzieci, w wieku od 2 do 6 lat.

Michalina Drygasiewicz – magister pedagogiki, specjalizacja Animacja Kultury. Prelegentka i edukatorka związana ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty - w ramach współpracy od 2015 r. tworzy scenariusze zajęć dla dzieci i młodzieży, prowadzi prelekcje w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz NHEF ONLINE. Jest również specjalistką od wydarzeń dla dzieci oraz młodzieży we wrocławskim Kinie NH.

Anna Gawrysiak-Knez  – nauczycielka języka angielskiego i edukacji filmowej, przewodniczka po Poznaniu, lokalna aktywistka społeczna. Jurorka Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci „Oko Kalejdoskopu”, miłośniczka kina młodzieżowego. W tym składzie jurorskim reprezentuje Zespół Edukatorów Filmowych.