Blaues Rauschen

Niebieski szum

od 16 lat
Niemcy, Austria
2021
16’

niemiecki, napisy pl

Seanse

Młody rzemieślnik jest oszołomiony nie tylko hałasem w pracy. W chaotycznym świecie, wśród dominujących kolegów, niedostępnego ojca i wymagającej dziewczyny szuka bliskości. Próbując odnaleźć się w rzeczywistości, przekracza pewną granicę. W konsekwencji lepiej poznaje siebie.

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: https://alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Simon Maria Kubiena

Zanim zaczął kręcić filmy, był aktorem, zarówno w Burgtheater we Wiedniu, jak i w austriackich produkcjach filmowych. Od 2019 r. studiuje reżyserię na Akademii Filmowej Badenia-Wirtembergia. Stypendysta Baden-Württemberg Stiftung, uczęszczał przez semestr do szkoły filmowej Fémis w Paryżu.

Trailer

Filmoznawca poleca

O miłości i odwadze. Filmy krótkometrażowe
W zestawie znajdziemy sześć filmów: dwie animacje i cztery filmy aktorskie. Znajdują się tu: utwór o ekstrawaganckiej formie i kilka wyraziście odnoszących się do problematyki społeczno-psychologicznej, choć zrealizowanych bardziej tradycyjnie.
Kino psychologiczne, niewyzbywające się komentarza społeczno-kulturowego reprezentuje w tym zestawie niemiecki Niebieski szum (reż. Simon Maria Kubiena). Jego młody bohater, pracując fizycznie, doświadcza bodźców i sytuacji, które ostatecznie pozwalają mu zrewidować poglądy o swojej tożsamości, na przekór oczekiwaniom bliskich. Nic w tym filmie nie jest podane jak kawa na ławę, a proces samouświadomienia ukazano bardzo subtelnie i naturalnie.

Jacek Nowakowski