Sweet As


angielski, z polskimi napisami
Podczas obozu fotograficznego dzieje się naprawdę wiele: 15-letnia Murra poznaje nowych przyjaciół, przeżywa pierwsze miłosne rozczarowanie, a także odkrywa w sobie pasję do fotografowania, dzięki której znajduje odwagę do wyrażania siebie oraz zyskuje nową perspektywę widzenia własnej tożsamości.
po seansie 2 grudnia odbędzie się wydarzenie specjalne - panel dyskusyjny współorganizowany z Fundacją Varia Posnania!
W dyskusji wezmą udział: dr Zuzanna Kruk-Buchowska oraz prof. dr. hab. Andrzej Florkowski. Moderacją spotkania zajmie się Kacper Kaźmierczak z z Fundacji Varia Posnania.
Dr Zuzanna Kruk-Buchowska jest adiunktką w Pracowni Literatury Kanadyjskiej na Wydziale Anglistyki UAM. W swojej pracy badawczej zajmuje się kulturą społeczności tubylczych w USA i Australii, a szczególnie kwestiami suwerenności żywnościowej i edukacji uniwersyteckiej w kontekście prawa do samostanowienia i współpracy transnarodowej.
Prof. dr. hab. Andrzej Florkowski - historyk sztuki, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, koordynator ds. Studia Filmowego UAP. Kierownik polsko-greckiej części Projektu SETSE – Culture 2000 (2008-2010), członek Board of European League of Institution of Arts – Amsterdam (2016-2018). Inicjator i współorganizator Poznań Photo Diploma Award (od 2011 – 2019). Promotor twórczości młodych artystów fotografii.
Varia Posnania to kilkadziesiąt osób, którym Poznań jest bliski. Wywodzimy się ze środowisk szkolnych, akademickich i aktywistycznych, mamy różne poglądy, cele i spojrzenia na świat. Łączy nas jednak przekonanie, że pasywna postawa wobec rzeczywistości nie prowadzi do niczego dobrego. Jako jednostki od lat działamy na płaszczyznach samorządów uczniowskich, parlamentów studenckich, środowisk protestu i organizacji społeczeństwa obywatelskiego. Postanowiliśmy spotkać się w połowie drogi i obrać wspólny kierunek – Poznań, w którym edukacja to przyjazny i partycypacyjny proces, równość możliwości i standardów to uniwersalna wartość, a wolność większości nie ogranicza praw mniejszości.
Nauczycielko, nauczycielu, bilety dla swojej grupy możesz zarezerwować tutaj: FORMULARZ REZERWACJI
Trailer
Filmoznawca poleca
Debiut pełnometrażowy reżyserki reprezentującej społeczność rdzennych mieszkańców Australii. Historia przyspieszonej lekcji odnajdywania tożsamości przy pomocy sztuki przez nastoletnią bohaterkę ma autobiograficzne tło, które uwidacznia się w czułym podejściu do tematu. Foto-safari dla młodzieży z trudnych rodzin okazuje się nie tylko kulturowo-geograficzną lekcją, ale również odkryciem potęgi fotografii i szerzej: obrazu, który zmienia także tego, który go komponuje ze składników rzeczywistości. A jest nią „nieziemski” krajobraz i zamieszkujący go ludzie, którzy warci są ponownego odkrycia także przez swoich zagubionych potomków. Kino edukacyjne, o dojrzewaniu czy road cinema, tak bliskie kinematografii australijskiej to tylko niektóre tropy gatunkowe filmu, który poprzez prostą, realistyczną historię szuka uogólnienia na temat historii i kultury kraju-kontynentu. Tym razem to inna ekranowa Australia: nie mistyczna czy pełna szalonych postaci, lecz przyglądająca się uważnie maskom, które tworzą jej kulturowy wizerunek i zarazem skomplikowaną tożsamość.