Świnka skarbonka

Świnka skarbonka

od 6 lat

Skarbonka świnka księżniczki Bianki jest głodna, bo od dawna nie dostała żadnej monety. Tymczasem Chomik Albert traci mleczny ząb. Tata Król kojarzy te dwa fakty i zaczyna uczyć dzieci, jak „zarabiać pieniądze”. Ząb mleczny umieszczony pod poduszką Alberta zamienia się w monetę, a następnej nocy – w stos monet. Wesoły Król przekarmia nimi świnkę. Gdyby nie Mama Królowa, mogłoby się to źle skończyć.

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: https://alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Grażyna Firląg

Od 1995 r. pracuje jako animatorka. Pracowała m.in. w Studiu Miniatur Filmowych, Studiu Grafiki Filmowej Leszka Gałysza, TV Studio Filmów Animowanych, EgoFilm, LukaFilm, a od 2008 r. współpracuje z Serafiński Studio. Oprócz animacji zajęła się tam compositingiem, montażem i reżyserią filmów dla dzieci w serialach „Agatka” i „Szmatkowe królestwo”. Po śmierci reżysera „Świnki skarbonki”, Jana Steliżuka, zakończyła rozpoczętą przez niego pracę.

Jan Steliżuk (1952–2021)

Był animatorem samoukiem, reżyserem i pisarzem. Swój pierwszy krótkometrażowy film animowany stworzył w wieku 13 lat. Pracował w Polsce, Niemczech, Luksemburgu, USA i we Francji. Jego pasją były filmy dla dzieci, science fiction i komedie absurdalne. Stworzył również i napisał popularny serial dla dzieci „Agatka”. Te i inne prace przyniosły mu liczne nagrody w Polsce i na festiwalach na całym świecie.

Trailer

Biblioteka dydaktyczna