Los Lobos

Wilki

od 14 lat
Meksyk
2019
95’

hiszpański, język oryginalny, napisy PL

Seanse
29.11 18:00 Online Sala online 05
Kup bilet
05.12 18:00 Online Sala online 02
Kup bilet

Dwóch braci emigruje z matką do USA. Dni, jeden po drugim, mijają im w małym mieszkaniu na oczekiwaniu na powrót matki. Max i Leo żyją nadzieją, że w końcu uda im się odwiedzić Disneyland. Dla Maxa będzie to lekcja szybszego dorastania.

 

Uwaga!

Sprzedaż biletów kończy się w momencie startu danego seansu. Przykład: po godzinie 17:00 nie ma możliwości zakupu biletu na seans, który wystartował o godzinie 17:00.

Seanse można zacząć oglądać przez cztery godziny po starcie danego bloku godzinowego. Rozpoczęty film można skończyć oglądać nawet po zakończeniu bloku filmowego pod warunkiem, że nie wyłączy się przeglądarki. Ponowne włączenie filmu nie będzie możliwe.

Filmy oglądać można tylko na terytorium Polski.

Panorama młodych / W stronę dzieciństwa

Samuel Kishi Leopo

Posiada tytuł licencjata w dyscyplinie sztuk audiowizualnych Uniwersytetu w Guadalajarze. Jego nagrody obejmują m.in. Srebrne Oko na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Morelia, a także trzy nominacje do nagrody Ariel za debiut fabularny „Somos Mari Pepa”.

Filmoznawca poleca

Drugi film pełnometrażowy meksykańskiego twórcy Samuela Kishiego Leopo, dotąd przede wszystkim montażysty i producenta. Wilki to kolejny przykład nowej fali kina meksykańskiego, która od co najmniej kilkunastu lat zalewa nie tylko festiwale filmowe, ale też kina USA i całego świata (jak dzieła Alejandro Gonzáleza Iñárritu). W nowym filmie reżysera przyglądamy się emigracji oczyma dzieci, w świecie, w którym pozostała już tylko desperacja i wyobraźnia potrafiąca zbudować alternatywny świat. Samotność, biedne życie, skromne perspektywy życiowe, ale i siła więzi rodzinnych. Kino zbliżone do tego, jakie uprawia w Stanach Zjednoczonych Sean Baker, tylko bardziej oniryczne i mroczne.

Jacek Nowakowski