Au revoir Jérôme!

Żegnaj, Jérôme!

od 16 lat
Francja
2021
8’

francuski, napisy pl

Seanse

Po przybyciu do raju Jérôme postanawia odnaleźć swoją żonę Maryline. W trakcie poszukiwań zatapia się w surrealistycznym i kolorowym świecie, w którym wydaje się, że nikt nie jest w stanie mu pomóc.

REZERWACJA BILETÓW DLA GRUP: https://alekino.com/formularz-rezerwacji/

KONKURS

Chloé Farr, Gabrielle Selnet, Adam Sillard

Razem studiowali animację. Postanowili wspólnie stworzyć zabawną i słodko-gorzką opowieść „Żegnaj, Jérôme!”. Ich wspólny film otrzymał w tym roku 10 nominacji i 5 nagród, w tym nagrodę publiczności za najlepszy film krótkometrażowy na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Brukseli, wyróżnienie specjalne jury na Festiwalu Filmowym Champs-Élysées i nagrodę dla nowych talentów na festiwalu GLAS.

Trailer

Nagrody

Nagroda publiczności za najlepszy film krótkometrażowy na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Brukseli 2022
Wyróżnienie specjalne jury na Festiwalu Filmowym Champs-Élysées 2022
Nagroda dla nowych talentów na festiwalu GLAS 2022

Filmoznawca poleca

O miłości i odwadze. Filmy krótkometrażowe
W zestawie znajdziemy sześć filmów: dwie animacje i cztery filmy aktorskie. Znajdują się tu: utwór o ekstrawaganckiej formie i kilka wyraziście odnoszących się do problematyki społeczno-psychologicznej, choć zrealizowanych bardziej tradycyjnie.
Oryginalny kształt wizualny ma francuski film animowany Żegnaj, Jérôme! trójosobowego zespołu artystów. To kino surrealistyczne, lekko psychodeliczne, traktujące o podróży w zaświaty. Zwykle filmowcom brakuje wyobraźni, aby oryginalnie przedstawić niebo(raj) i to, co nas tam czeka. Nie tym razem! Jeśli już szukać jakiegokolwiek odniesienia estetycznego dla tego dzieła, można ze sporą dozą ostrożności wskazać „Żółtą łódź podwodną” (1968) George’a Dunninga, ale twórcy „Żegnaj, Jérôme!” idą własną drogą.

Jacek Nowakowski