AKTUALNOŚCI

Pożegnanie Anny Sienkiewicz-Rogowskiej

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Anny Sienkiewicz-Rogowskiej, która była związana z festiwalem Ale Kino!

W 2009 roku odbierała u nas Platynowe Koziołki dla Filmoteki Szkolnej.

Dyrektor festiwalu wręczający statuetkę Platynowych Koziołków Annie Sienkiewicz Rogowskiej
Dyrektor Artystyczny festiwalu Jerzy Moszkowicz wspomina Panią Annę tymi słowami:
"Współpracowałem z Anią przez wiele lat, w czasach, gdy była w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, a potem w Filmotece Narodowej i FINA. Była doskonałą koleżanką i zawodową partnerką we wspólnym działaniu, a lista cech, które sprawiały, że ta współpraca była dla mnie i zaszczytem, i przyjemnością, jest bardzo długa. Wspomnienie Jej klasy: kultury, fachowości, rzetelności, życzliwości, filmowej pasji i ciepłego uśmiechu – pozostaną w mojej pamięci na zawsze."
Anna Sienkiewicz-Rogowska w latach 2008-2015 kierowała Działem Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji w PISF, później zajmowała kierownicze stanowiska – w tym także stanowisko dyrektorskie – w Filmotece Narodowej-Instytucie Audiowizualnym.
Od grudnia 2021 r. zastępowała dyrektora Muzeum Warszawy, w ostatnim zaś czasie pracowała nad otwarciem Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy. Gala wręczenia Platynowych Koziołków, przy mikrofonie dyrektor festiwalu, grupa osób w oddali