Ale drzewa! 40 drzew na 40. edycję Ale Kino!

W trosce o naszą planetę oraz mając na uwadze postępujące i nieodwracalne zmiany klimatu, chcemy promować, wspierać i inicjować akcje podnoszące świadomość ekologiczną otaczającej nas społeczności. Dlatego zapraszamy Was do nietypowej akcji…

Staramy się, aby 40.jubileuszowa edycja Ale kino! była wyjątkowa. Dlatego ŁĄCZYMY SIŁY z Fundacją Aeris Futro i przyłączamy się do Zielonego Wydarzenia, w ramach którego zasadzimy drzewa.

To drzewa: skutecznie oczyszczają powietrze, ograniczają emisję dwutlenku węgla, gromadzą wodę, ograniczają hałas, służą jako zapory przeciwwietrzne, przeciwśnieżne, ograniczają dostęp światła, emanują pozytywną energią. Zarażeni tą energią, posadźMY wspólnie 40 drzew na 40. edycję Ale Kino! My dostarczamy drzewa – Wy teren i swoją pracę przy nasadzeniu.

Kogo szukamy? 

Szkoły, przedszkola, które wraz z nami będą chciały na swoim terenie posadzić drzewa.

Jak się zgłosić?

Wyślijcie wiadomość na adres  jstankiewicz@alekino.com, w której będą zawarte informacje:

  • nazwa i adres jednostki,
  • informacja o terenie, jakim dysponujecie do nasadzeń,
  • dane kontaktowe do osoby odpowiedzialnej za kontakt z nami.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 20 sierpnia br.!

Spośród zgłoszeń wybierzemy szkoły, z którymi zrealizujemy projekt. Liczy się m.in. kolejność zgłoszeń, więc nie zwlekajcie.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 20 sierpnia 2022 r.!

Prosimy o zapoznanie się z niniejszym regulaminem. Załączamy wzór umowy.

Działanie realizowane we współpracy z PKO Bank Polski.

 

Fundacja Aeris Futuro

Misją Fundacji jest skuteczne przeciwdziałanie globalnej zmianie klimatu, ochrona i zwiększenie różnorodności biologicznej i krajobrazowej, wspieranie rozwoju społeczności lokalnych oraz promowanie odpowiedzialnego biznesu. Od 2005 roku Fundacja rozszerza swoją ofertę o kolejne działania dla biznesu, urzędów, także dla edukacji oraz kultury. Zespół Aeris Futuro wspiera organizację zielonych wydarzeń - ich ideą jest ograniczenie do minimum negatywnego wpływu na środowisko.

Zachęcamy do zapoznania ze stroną Fundacji: https://aerisfuturo.pl/, gdzie znajdują się ogólnodostępne publikacje oraz ekologiczna baza wiedzy, informujące m.in. o klimacie, wodzie, bioróżnorodności, idei zero waste, polityce klimatycznej, źródłach energii odnawialnej czy też proekologicznych sposobach na organizację festiwali.

Aeris Futuro zajmuje się offsetem emisji dwutlenku węgla za pomocą nasadzeń drzew w programie Czas na Las.