Ale Jury! 6#

Jury dzieci obejmuje dwa składy – jeden oceni filmy krótkometrażowe, drugi – pełne metraże. Poznajcie naszych najmłodszych jurorów!

Jury dziecięce - filmy krótkometrażowe

Łucja Wiatr

Pochodzi z rodziny filmożerców; od ukończenia 5 lat uczestniczyła jako widzka w każdej edycji Ale Kino! Harcerka, wolontariuszka i miłośniczka koni; społeczniczka uhonorowana tym tytułem na zakończenie minionego roku szkolnego. Podróżniczka, która uwielbia morze, ale nie straszne jej także górskie ścieżki. Zgłaszając się do konkursu na członka jury, poszła w ślady starszej siostry Idy, która kilka lat temu także pełniła tę funkcję.

Hanna Leśnik

Mieszka w Zbąszyniu i jest uczennicą 8 klasy Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera. W wolnym czasie gra na skrzypcach w kapeli ludowej, kultywując tradycje Regionu Kozła. Muzyka i rękodzieło ludowe są dla niej spoiwem międzypokoleniowym. W festiwalu Ale Kino! uczestniczy od kilku lat, brała udział w warsztatach animacji oraz w pracach jury. Daje jej to wielką radość, ponieważ fascynuje ją poznawanie światopoglądu rówieśników.

Helena Witkowska

Uczennica Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Poznaniu. Bardzo lubi muzykę i nagrywanie filmów. Brała udział w warsztatach tworzenia filmów animowanych „Animator Jutra” w ramach festiwalu Animator. Jest współautorką filmów pt. „Tańczące papiery”, „Buty zbutwiałego króla”, „Uciekający aparat” i ostatnio „Gazeta”. Uwielbia robić zdjęcia i publikować je w mediach społecznościowych. Lubi też grać w piłkę nożną i rysować.

Jagna Przybylska

Ma 10 lat i jest fanką festiwalu Ale Kino! Chodzi do szkoły muzycznej i uczy się gry na wiolonczeli. Lubi czytać książki i komiksy. Chciałaby zostać aktorką. Należy do szkolnego kółka teatralnego. Interesuje się animacją poklatkową i współtworzyła filmy podczas warsztatów „Animator Jutra”. Lubi oglądać dobre filmy, a podczas festiwalu Ale Kino! sporo już ich obejrzała. Dlatego też zgłosiła się do dziecięcego jury.

Małgorzata Jakubowska

Uwielbia oglądać filmy i opiekować się zwierzętami – ma 3 psy, kota, chomika i kury. Razem z bratem pomaga też tacie przy pszczołach. W wolnym czasie dużo rysuje, maluje i tworzy prace plastyczne. Lubi też pływanie, gimnastykę i spotkania z przyjaciółmi. Chodzi na zajęcia filmowe, na których uczy się tworzenia animacji. Próbuje też sama robić zdjęcia i nagrywać krótkie filmy.

Maria Bulińska 

Mieszka w Murowanej Goślinie i jest uczennicą 5klasy muzycznej. Jej pasją jest rysowanie. Uwielbia też czytać, spotykać się z przyjaciółmi i słuchać muzyki. Najukochańszym wykonawcą jest dla niej Ralph Kaminski, lubi też Kwiat Jabłoni i Sonbird. Od dwóch lat występuje w Parku Dzieje. Zgłosiła się do jury, ponieważ jest pewna, że będzie to ciekawa przygoda.

 

Michalina Grześkiewicz

Uwielbia czytać, oglądać filmy, ale jej największą pasją jest taniec. W przyszłości chciałaby zostać dziennikarką, interesuje się tym, co się wokół niej dzieje. Jest konsekwentna, kreatywna, kontaktowa, lubi podróżować i poznawać nowych ludzi. Festiwal Ale Kino! jest jej znany od dziecka – jej rodzina uczestniczyła w nim, gdy jej jeszcze nie było na świecie i naturalną rzeczą było, że i dla niej stał się bardzo ważny.

Stanisław Brożyński

Uczeń 5. klasy Szkoły Podstawowej nr 33 w Poznaniu. Jego pasją jest konstruowanie z klocków Lego. Uwielbia grać w „Minecraft” i w wyścigi samochodowe. Uczy się grać na perkusji, wcześniej grał na gitarze i śpiewał w chórze w szkole muzycznej. Lubi jazdę na rowerze, pływanie i wędrówki po górach. Bardzo lubi oglądać dobre filmy, sam kręci filmiki dla młodszego brata o jego ulubionym pluszaku Pingusiu lub o Lego.

Wojciech Borucki

Trenuje piłkę nożną, lubi też sporty wodne, np. wakeboard i skimboard. W wolnych chwilach gra w gry komputerowe, układa klocki Lego, skacze na trampolinie. Wieczorami często z rodziną ogląda filmy – jego ulubione gatunki to thrillery i komedie. Kocha zwierzęta, najbardziej koty i psy. Zgłosił się do jury dziecięcego, ponieważ lubi filmy i chciałby zobaczyć, jak wygląda międzynarodowy festiwal filmowy.

Weronika Kuzdra

Uczennica 8. klasy. Jej pasje to: taniec współczesny, jazda na rolkach i nauka języka hiszpańskiego. Lubi czytać i bić własne rekordy w układaniu kostki Rubika. Kocha zwierzęta, a w szczególności psy i pandy. W kinie pierwszy raz była, gdy miała tylko 10 dni.

 

 

Jury dziecięce - filmy pełnometrażowe

Agnieszka Kuzdra

Bardzo lubi rysować, konstruować rzeczy, projektować i szyć ubrania dla swoich lalek. Świetnie czuje się na zajęciach teatralnych. Pasjonuje się Harrym Potterem i wszystkim, co z nim związane. Lubi grać w „Roblox”, „Minecraft” oraz „Toca Boca Live World” i „The Sims”. W wolnym czasie chętnie też jeździ na rowerze i spotyka się z przyjaciółmi. Uczestniczyła w festiwalu Ale Kino! od najmłodszych lat i bardzo cieszy się, że jako jurorka będzie mogła poznać innych kinomaniaków.

Barbara Przybylska

Filmy i książki pokochała, będąc już maluchem. Uwielbia stare polskie klasyki, takie jak „Rękopis znaleziony w Saragossie” czy „Lalka”. Jest wielką fanką „Nieustraszonych pogromców wampirów”, „Amelii”, „Jojo Rabbita”. Połyka też seriale, od polskiego „Siedem życzeń”, poprzez „Umbrella Academy”, po „Stranger Things”. Szczególnie interesują ją gra kolorów, praca kamery, układ scen, montaż. Zaczęła naukę w XII LO w Poznaniu w klasie filmowo-teatralnej.

Ewa Kromuszczyńska

Uczennica Poznańskiej Szkoły Chóralnej. Dużo śpiewa, ale wolny czas lubi spędzać przed ekranami i czytając. Chętnie ogląda ekranizacje książek – szuka różnic i podobieństw. Preferuje kino aktorskie od animacji. Nigdy nie zasiadała w jury konkursu filmowego, więc jest bardzo ciekawa, jak to wygląda i nie może się doczekać seansów i rozmów.

Milena Lis

Bardzo lubi rysować grafiki, tworzyć plakaty i kolaże. Lubi oglądać filmy w domu i kinie, czytać książki i grać na ukulele. Interesuje się produkcją filmów – nagrywa je i montuje, z przyjaciółką również nagrywa teledyski muzyczne. Uwielbia rozmawiać i dyskutować, bawić się na dworze, podróżować oraz szydełkować, np. koszyki. A do tego fascynują ją różne filmy.

Marcin Skrobała 

Uwielbia tworzyć własne filmy. Latem uczestniczył w obozie filmowym, a w roku szkolnym bierze udział w zajęciach z animacji. Jego ulubione serie filmów to „Minionki”, „Jaś Fasola”, „Harry Potter”, „Johny English”. Jest fanem Rowana Atkinsona. Interesuje się także muzyką, gra na gitarze i pianinie. Uwielbia oglądać stare nagrania i zdjęcia oraz słuchać muzyki z kaset i płyt.

Zuzanna Matysiak

W wolnym czasie najbardziej lubi pływać, grać w badmintona, pisać wiersze, spędzać czas ze zwierzętami oraz z koleżankami i kolegami na dworze. Oprócz tego często chodzi do różnych poznańskich kin i teatrów. Zgłosiła się do konkursu na Jury dziecięce Ale Kino!, ponieważ brała udział w festiwalu jako widz od najmłodszych lat, a teraz chce pójść krok dalej.

Maja Chojnacka

Jej największą pasją jest jazda konna. W wolnym czasie słucha muzyki, zwłaszcza popu i k-popu, czyta książki, jeździ na rolkach i biega. Uwielbia również oglądać filmy, dlatego zdecydowała się wziąć udział w konkursie na członka Jury dziecięcego

Patryk Olejniczak

Skończył 4 klasę sportową z czerwonym paskiem. Trenuje siatkówkę. Wielki fan motoryzacji. W wolnej chwili lubi pograć na komputerze. Bardzo lubi również oglądać różnego rodzaju filmy, głównie rysunkowe. Jako festiwalowy juror jest ciekawy, w jaki sposób inni chcą przedstawić świat i swoje postacie za pomocą animacji.

Stefania Bylka-Kanecka

Właśnie zaczęła czwartą klasę. Lubi gotować, strzelać z łuku. Lubi też historię, szczególnie interesuje ją okres średniowiecza. Lubi słuchać wszystkiego: audiobooków, audycji radiowych, historii, ludzi, dźwięków i muzyki. Zgłosiła się do jury, ponieważ lubi też oglądać filmy, interesuje ją, co się dzieje poza kamerą i jest zawsze ciekawa, ile aktorzy ćwiczą przed nagrywaniem scen. Sama lubi i umie wchodzić w różne role.