Relacje

Ale to był dzień! #1

Za nami pierwszy dzień Ale Kino!, który uroczyście otworzył dyrektor artystyczny Jerzy Moszkowicz i programerka Marta Jodko wraz z naszymi specjalnymi gośćmi.

prezydent Jaskowiak i laureat Platynowych Koziołków na scenie w CK Zamek

Za nami pierwszy dzień festiwalu Ale Kino!, który uroczyście otworzył dyrektor artystyczny Jerzy Moszkowicz wraz z Martą Jodko - programerką festiwalu i naszymi specjalnymi gośćmi: prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem, dyrektorką Regionalnego Oddziału Detalicznego w Poznaniu PKO Banku Polskiego Ewą Przybył,  dyrektorką CK Zamek Anną Hryniewiecką, dyrektorem regionalnym w Multikino S.A.  Michałem Maćkowskim oraz twórcami i gośćmi z zaprzyjaźnionych festiwali: Felixem Vanginderhuysenem – laureatem Platynowych Koziołków, Frances Andreasen Østerfelt – laureatką ubiegłorocznej nagrody, Jaroslavą Hynštovą i Markétą Pášmovą ze Zlín Film Festival, Juditą Soukupovą z IFF Juniorfest oraz Pantelisem Panteloglou z Olympia International Film Festival for Children and Young People.

Wczorajszy dzień był również inauguracją pracy nowej dyrektor Centrum Sztuki Dziecka Joanny Żygowskiej.

Po oficjalnych przemówieniach i przecięciu wstęgi wręczyliśmy Platynowe Koziołki firmie produkcyjnej Animoon i wraz z jej przedstawicielami obejrzeliśmy film "Przytul mnie. Poszukiwacze miodu".

Nasi widzowie i widzki mieli okazję zobaczyć wczoraj 26 produkcji, w tym: animacje, filmy długo i krótkometrażowe, z wielu zakątków świata! Największą popularnością cieszyły się trzy filmy: „Szlak”, „Mecz o wszystko” oraz „Córka i słońce” – Alpaczka podbiła serca widzów i widzek! Szczególne miejsce w ich sercach zdobył również musical „Valentina" o dziewczynce z zespołem Downa, która marzy o tym, by zostać tancerką na trapezie.

Z młodymi widzami i widzkami spotkał się Dawid Kaczmarek, zawodnik Warta Poznań AMP Futbol.

Poza filmami zaprosiliśmy Was na pełną emocji, filmową Ale Wycieczkę! po Poznaniu. A już dziś zabierzemy Was w kolejną alekinową podróż – do zobaczenia!

fot. M. Zakrzewski 

fot. Malwina Łubieńska