Relacje

Ale to była premiera, czyli 2. dzień festiwalu

Kolejny emocjonujący dzień z festiwalem Ale Kino! za nami! Zabraliśmy Was w filmową podróż, począwszy od dalekich krain po pełną niespodzianek wyprawę w kosmos.

dziewczynki z jury dziecięcego

Na dużym ekranie pojawiło się dziś 29 produkcji, w tym: animacje, filmy długo- i krótkometrażowe, między innymi z takich krajów, jak: Argentyna, Australia, Brazylia, Estonia, Izrael, Japonia, Tajwan, Tunezja czy Serbia.

Podczas seansów nie zabrakło wzruszeń i śmiechu. Największą popularnością wśród naszych Widzów cieszyły się filmy: „Eryk Kamienne Serce”, „Smocza księżniczka” oraz „Buckley’s Chance”.

Szczególnym wydarzeniem podczas drugiego dnia festiwalu, była światowa premiera filmu prosto z Estonii „Eryk Kamienne Serce”, podczas której gościliśmy reżysera llmara Raaga oraz dwójkę głównych aktorów Florin Gussak i Hermana Avandi. Po zakończonym seansie nasi widzowie i widzki mieli okazję porozmawiać z realizatorami.

Z młodzieżą z kolei spotkała się nasza gościni – Sigrid Johnson, główna bohaterka filmu „Comedy Queen”, która przyleciała specjalnie na nasz festiwal prosto ze Szwecji, aby spotkać się z naszymi festiwalowymi widzkami i widzami.

Dziękujemy Wam za obecność i energię podczas Ale Kino! Zapraszamy na kolejne pełne emocji festiwalowe dni!

Ale Zaskoczenia gwarantowane!

fot. M. Zakrzewski