AKTUALNOŚCI

Zielone Ale Kino!

Od kilku lat staramy się podchodzić odpowiedzialnie do organizowania festiwalu. Sukcesywnie ograniczamy szkodliwe działania i analizujemy je pod kątem ich wpływu na środowisko. 
W tym roku postanowiliśmy przyspieszyć proces przechodzenia w stronę Zielonych Wydarzeń.

dłonie z sadzonką rośliny i ziemią
  1. Sadzimy 40 drzew na 40. edycję Ale Kino! Do współpracy zaprosiliśmy Fundację Aeris Futuro, która zajmuje się kompensacją emisji dwutlenku węgla przez nasadzenia drzew w ramach programu Czas na Las i jest pomysłodawcą Zielonych Wydarzeń.
  2. Zamiast produkować dodatkowe gadżety zaprosiliśmy widzów do wspólnych działań. We wrześniu odbyły się warsztaty tworzenia festiwalowych maskotek, a na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy wykrój i poradnik, jak uszyć własną przytulankę. Ponadto w trakcie festiwalu zaprosimy na wycieczkę po filmowym Poznaniu. A z baneru, który zawisł na CK Zamek, wyprodukujemy piórniki, które będą gadżetem edycji online w grudniu br.
  3. Współpracujemy z lokalnymi producentami i producentkami, biznesami i odpowiedzialnymi społecznie inicjatywami, w ten sposób ograniczając łańcuchy dostaw.
  4. Zrezygnowaliśmy z części druków lub zmniejszyliśmy ich objętość.
  5. Wyprodukowaliśmy smycze z recyklingu PET z logotypem Ale Kino!, które mają nam służyć przez kolejne lata.
  6. Zachęcamy uczestników i uczestniczek do korzystania z transportu publicznego – nawiązaliśmy współpracę z Kolejami Wielkopolskimi i Zarządem Transportu Miejskiego, których efektem jest akcja Ale Weekend! skierowana do rodzin z Wielkopolski.
  7. I jeszcze wiele innych drobnych działań i zmian.

To dopiero początek, ponieważ uczymy się, jak organizować zielone wydarzenia. Dziękujemy, że robisz to z nami!