Zapowiedź

Już jutro otwarcie Festiwalu!

To już czas! To już jutro! W niedzielę rozpoczyna się jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu alekinowego czasu.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia Festiwalu będzie, oczywiście, Gala otwarcia. To jednocześnie kluczowy moment obchodów 60-lecia imprezy. Podczas ceremonii nie tylko oficjalnie rozpocznie się alekinowy tydzień, ale także zostaną wręczone honorowe wyróżnienia. Trafią one do twórczyń i twórców zasłużonych dla polskiego kina dziecięcego, którzy nagradzani byli na naszym Festiwalu w ostatnich dekadach. Oprócz części oficjalnej znajdzie się również czas na filmy: cztery miniatury z poznańskiego studia TV SFA, którym towarzyszyć będzie muzyka na żywo, zaaranżowana przez duet SzaZa (Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki). Wstęp na wydarzenie możliwy tylko za okazaniem zaproszenia.

Sturla Puran Harbitz

Widzki i widzowie, którzy takiego zaproszenia nie otrzymali, mają natomiast możliwość skupić się na tym, co podczas Ale Kino! najważniejsze: na świetnych filmach! W Multikinie 51 będą czekać na Was jutro trzy pokazy konkursowe. Młodszą widownię zainteresują filmy Tonda, Sławka i magiczne światło (godz. 14:00, sala 1) oraz Dancing Queen (godz. 16:00, sala 1). Na oba seanse dostępne są już tylko ostatnie bilety, więc trzeba się spieszyć! Zwłaszcza film Dancing Queen warto wziąć pod uwagę, ponieważ po seansie będzie można spotkać się i porozmawiać ze Sturlą Puranem Harbitzem, aktorem grającym jedną z głównych ról.

Starsi widzowie powinni wybrać się do Multikina 51 o 18:30, kiedy to pokazywana będzie Delegacja Asafa Sabana (16+). To nietuzinkowa opowieść o dojrzewaniu w tle trudnej pamięci historycznej dotyczącej Holocaustu. Chociaż brzmi to jak ciężkie kino, nic bardziej mylnego: wśród bohaterów hormony biorą górę nad kolektywnymi traumami, a przez to punkt ciężkości położony zostaje w innym miejscu niż można by się spodziewać!

Wszystkich, bez względu na wiek, zapraszamy do udziału w plebiscycie! Podczas filmów dziecięcych będą rozdawane specjalne żetony do głosowania, a najlepszy film młodzieżowy publiczność wybierze za pomocą kart dystrybuowanych przed pokazami. O szczegółach i zasadach oddawania głosu opowiedzą nasi konferansjerzy i konferansjerki, a my już z niecierpliwością wyczekujemy wyników. Naprawdę jesteśmy ciekawi, które tytuły szczególnie podbiją Wasze serca!

Korzystając z okazji przypominamy, że najważniejsze informacje dotyczące biletów i rezerwacji można odnaleźć w zakładkach znajdujących się w menu strony. Znajduje się tam również odnośnik do programu Festiwalu oraz podstrony z informacjami o dostępności Festiwalu dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Do zobaczenia w kinie!