Jesteś tutaj:
Strona główna / Filmy / Pozdrowienia z Marsa

Bohaterem filmu jest 10-letni Tom, dla którego dotyk, hałas, kolor czerwony i niespodziewane zmiany planów nie należą do rzeczy przyjemnych.

Kiedy jego mama otrzymuje propozycję nowej pracy, te ostatnie spadają na niego jak grom z jasnego nieba: niestety wakacje musi spędzić poza bezpieczną przestrzenią domu. Skoro jednak lato spędzone u dziadków sprawia wrażenie misji niemożliwej, to może jest to odpowiednia okazja, by wykorzystać je jako przygotowanie do jeszcze trudniejszego przedsięwzięcia, o którym Tom zawsze marzył… do wyprawy na Marsa!

  • film z polskim dubbingiem z angielskimi napisami
  • wiek: 8+
  • polska premiera

Spotkania wokół filmu

Po seansach 24.11 i 25.11 odbędzie się spotkanie i rozmowa z gośćmi: Sarah Winkenstette (reżyserka) i Theo Kretschmer (aktor).

Zarezerwuj bilety dla swojej grupy poprzez Formularz rezerwacji

Materiały dodatkowe

Zapraszamy do zapoznania się z poradami metodyka, które mogą być wsparciem do przeprowadzania lekcji w oparciu o obejrzany film.
Pobierz: Pozdrowienia z Marsa

Rekomendacja

Rekomendacja Eweliny Błachowicz, koordynatorki Klubu Świadomych Rodziców przy Fundacji Autism Team

Bohaterem filmu „Pozdrowienia z Marsa” w reżyserii Sary Winkenstette jest 10-letni Tom, którego pasją jest kosmos, a marzeniem – lot na Marsa. Chłopiec rozwija się w spektrum autyzmu. Ma siostrę i brata (starszych od niego). Mama zmienia pracę, ale wiąże się z tym pobyt w Chinach, na 4 tygodnie. Tata nie żyje. Pomysłem mamy jest zawiezienie dzieci do dziadków na wieś (dodam, że dawno się z nimi nie widzieli – to rodzice taty). Pomysłem mamy jest potraktowanie pobytu chłopca u dziadków jako wyprawy kosmicznej. Udaje się. Chłopiec przygotowuje się do niej skrupulatnie, ma też strój kosmonauty. Podczas pobytu zdarzają się różne śmieszne historie, przeplatane bardzo ciekawie i prawdziwie odbiorem świata przez autystów: dźwięki, które dochodzą z wszystkich stron i są bardzo uciążliwe, kolor czerwony, krew (wywołuje ogromną panikę), nie patrzenie na ludzi przechodzących obok, siadanie tylko przy stole kwadratowym, w trudnych sytuacjach zakłada słuchawki i słucha nagrań tak jakby z rakiety kosmicznej, posiłki o konkretnych porach (co do minuty), to samo z piciem wody. Pokazuje też ciekawe rozwiązania np. żeby przejść przez czerwone drzwi, wykorzystane są okulary z niebieskimi szkłami. Chłopiec na strychu odnajduje teleskop taty i sam przygotowuje sobie tam obserwatorium. Według dokładnych wyliczeń odkrywa asteroid, który okazuje się kometą. Staje się jej odkrywcą, występuje w telewizji. Uczy się też robienia sobie kanapek z ogórkiem. Dzięki pasji staje się bardziej samodzielny.

Film jest ciekawy, z humorem i przesłaniem. Dzięki pasji możemy wiele osiągnąć i spełnić swoje marzenia. Tak jak u nas w Klubie Świadomej Młodzieży, na pasji możemy zbudować „wszystko”.

Pozdrowienia z Marsa

Podsumowanie:

Sugerowany wiek: 8+

Czas trwania: 85’

Plakat filmu "Pozdrowienia z Marsa".

Pełna obsada i twórcy

reżyseria
Sarah Winkenstette

kraj produkcji
Niemcy 2024

 

Trailer