Raport

Raport ze spotkania online Ale Kino! "Interes się kręci?"

Zapraszamy do lektury raportu "Interes się kręci? Europejskie festiwale filmów dla dzieci i młodzieży w drugim roku pandemii!

Pisze Gert Hermans z ECFA - European Children's Film Association:

Jeśli nie możesz przybyć na festiwal, festiwal przybędzie do Ciebie! A Festiwal Ale Kino! z pewnością wie, jak to zrobić. Posiłkując się zeszłorocznymi doświadczeniami, organizatorzy Ale Kino! przygotowali spotkanie online, podczas którego przedstawiciele festiwali z różnych stron Europy i świata wymienili się doświadczeniami i refleksjami dotyczącymi jakże trudnego roku 2021.

Spotkaniu temu nadano tytuł: „Interes się kręci? Europejskie festiwale filmów dla dzieci i młodzieży w drugim roku pandemii”.

Dyrektor Festiwalu Jerzy Moszkowicz poprowadził wydarzenie z wielkim zacięciem i werwą, a rozpoczął od owacji dla swojego zespołu, drogich koleżanek i kolegów – Tatiany Kauczor, Joanny Stankiewicz, Marty Jodko – oraz grupy techników, którzy umożliwili nasze spotkanie.

Jerzy Moszkowicz: „Byliśmy gotowi do świętowania naszego powrotu do kin. Zespół podtrzymał wspaniałą atmosferę, gdy 18 listopada nadeszła zła wiadomość: sanepid zaleca powrót do Internetu”.

Od formy hybrydowej do stricte wirtualnej w jeden dzień... znowu! Ale Kino! zapewniło dodatkowe wsparcie merytoryczne: w przemówieniu inauguracyjnym Aneta Ozorek rzetelnie przeanalizowała ubiegłoroczną sytuację. Jako dyrektorka artystyczna Kaboom Festival (Amsterdam) i członkini wielu międzynarodowych stowarzyszeń filmowych, prelegentka zaprezentowała szeroką perspektywę festiwalowego krajobrazu.

 

Przeczytaj raport!