Zapowiedź

Ale Kino! na weekend

Małymi kroczkami zbliżamy się do końca Festiwalu, ale to nie znaczy, że zwalniamy. Wręcz przeciwnie: przed nami mnóstwo inspirujących spotkań z twórcami filmowymi oraz kolejne festiwalowe premiery!

Tego dnia widownia będzie mogła spotkać się z twórcami uwielbianego przez młodych polskiego filmu O psie, który jeździł koleją: będzie można porozmawiać z Magdaleną Nieć, reżyserką, oraz Lilianą Zabert, odgrywającą główną rolę. Seans rozpocznie się o 9:30.

O 12:00 natomiast będzie można porozmawiać z Martinem Paunovem i Andreyem Hadjivasilevem, którzy w Poznaniu zaprezentują film Przypadek Tesli.

Po południu odbędzie się polska premiera ekranizacji znanej powieści Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata. Film będzie podczas Festiwalu pokazywany trzykrotnie, a bilety na wszystkie seanse wyprzedały się błyskawicznie. Widzowie i widzki, którym udało się zdobyć wejściówki na sobotni seans w Kinie Muza będą mogli wziąć udział w spotkaniu z Agnieszką Brodzik, tłumaczką książki, które poprowadzi Antek (@antek_czyta). Przed seansami Arystotelesa będzie można odwiedzić stoiska wydawnictwa We need Ya, ze współpracy z którym odbywają się wydarzenia wokół filmu Aitch Alberto.

O 19:30 odbędą się równolegle dwa seanse, które zwieńczone zostaną ponownymi spotkaniami z twórcami filmów Marzenie Emmy oraz Sześć tygodni.

W sobotę 2 grudnia odbędzie pokaz filmu Sweet As, po którym zapraszamy na panel dyskusyjny stworzony we współpracy z Fundacją Varia Posnania. Rozmowę z dr Zuzanną Kruk-Buchowską a profesorem Andrzejem Florkowskim poprowadzi Kacper Kaźmierczak.

---

Wszystkich, bez względu na wiek, zapraszamy do udziału w plebiscycie! Podczas filmów dziecięcych będą rozdawane specjalne żetony do głosowania, a najlepszy film młodzieżowy publiczność wybierze za pomocą kart dystrybuowanych przed pokazami. O szczegółach i zasadach oddawania głosu opowiedzą nasi konferansjerzy i konferansjerki, a my już z niecierpliwością wyczekujemy wyników. Naprawdę jesteśmy ciekawi, które tytuły szczególnie podbiją Wasze serca!

Korzystając z okazji przypominamy, że najważniejsze informacje dotyczące biletów i rezerwacji można odnaleźć w zakładkach znajdujących się w menu strony. Znajduje się tam również odnośnik do programu Festiwalu oraz do podstrony z informacjami o dostępności Festiwalu dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Do zobaczenia w kinie (i nie tylko)!