Zapowiedź

Poniedziałek i wtorek na Ale Kino!

Ależ to był piękny pierwszy dzień! Mamy nadzieję, że również Wam dostarczył on dobrych wrażeń i macie ochotę na więcej. A jest z czego wybierać… Oto najważniejsze wydarzenia, które będą miały miejsce w drugi i trzeci dzień Festiwalu.

  • Poniedziałek

Ci, którzy zadbali o bilety na poniedziałkowy - wyprzedany już - seans filmu Dancing Queen, będą mieli jeszcze jedną możliwość spotkać się ze Sturlą Puranem Harbitzem, młodym aktorem grającym jedną z kluczowych ról w filmie. Pokaz, a także spotkanie ze Sturlą, będzie uzupełniony o tłumaczenie na Polski Język Migowy. Zadba o to Karolina Bocian.

Wszystkich tych, którzy nie załapali się na bilety na ten norweski film, zapraszamy na produkcję bardziej lokalną, ale za to z nieco innej epoki... W ramach obchodów 60-lecia Festiwalu zaprezentujemy kultową animację Witolda Giersza Proszę słonia. Ciekawe, czy zaprzyjaźnicie się z ekscentrycznym słoniem Dominikiem. Będzie na Was czekał w Multikinie 51, w sali 4, o godzinie 9:30.

Pośród bogatego poniedziałkowego programu filmowego warto zwrócić uwagę na wieczorny (o godzinie 19:30) seans dla młodej widowni. Animacja Syrena to film, który w lutym tego roku otwierał prestiżową sekcję Panoramy podczas Berlinale. Na pokazie w Poznaniu pojawi się Tomaš Danay, kierownik sztabu animacyjnego tej międzynarodowej, antywojennej koprodukcji. Poniżej zobaczycie krótki klip z tego filmu, a bilety możecie kupić TUTAJ.

Wtorek

Także we wtorek będzie można spotkać kilku twórców filmowych. Zbigniew Kotecki spotka się z publicznością zgromadzoną na pierwszym konkursowym pokazie filmów krótkometrażowych, w ramach zestawu Mini wykłady o maksi sprawach. Animacje krótkometrażoweKotecki jest reżyserem kluczowego dla tego zestawu filmu na podstawie bajki Leszka Kołakowskiego - Wielkie zmartwienie. Będzie to oficjalna polska premiera tego krótkiego metrażu. Tym bardziej cieszy fakt, że również ten pokaz będzie dostępny i towarzyszyć mu będzie audiodeskrypcja.

W tym samym paśmie, ale w innej sali, publiczność, która zamiast zmartwienia wybrała Wielkie marzenia, spotka się z Tomem Brentonem i Danem Pánkiem, czyli młodym aktorem i reżyserem filmu. Jako że na oba seanse bilety już nie są dostępne, polecamy Waszej uwadze dwie animacje, które można zobaczyć w tym samym czasie. Ich bohaterami są fajtłapowaci Rozbójnicy z Kardamonu Wróżka Różka, nieśmiała Calineczka idąca na odsiecz przyjacielowi.

O 12:00 z widownią zestawu krótkich metraży Małe, duże, wielkie. Animacje krótkometrażowe spotka się Paweł Chmielewski, reżyser animacji Krab, którą pokochała już publiczność na całym świecie: do tego stopnia, że ma nawet szansę pojawić się pośród nominowanych do Oscarów krótkich filmów animowanych! Na pokaz są jeszcze dostępne ostatnie bilety!

Po południu (o godzinie 17:30) zapraszamy na specjalny, wyjątkowy jubileuszowy seans. Nie zdradzimy tytułu ani miejsca, w jakim się odbędzie, ale na pewno nie będzie to przestrzeń kinowa. Jeśli chcecie wziąć w nim udział, musicie się wcześniej zapisać: za pomocą formularza dostępnego tutaj! Prezentowany film jest odpowiedni dla młodych już od szóstego roku życia!

Wieczorem, o godzinie 19:30, gorąco zapraszamy na Swobodne narracje. Filmy krótkometrażowe. Zabierzcie się z nami do Chile, Kolumbii i Brazylii: dajcie się ponieść dryfowi prezentowanych opowieści. Dowiedzcie się, jak toczy się życie na obrzeżach wielkiego brazylijskiego miasta; jaką siłę może mieć taniec dla osób pochodzących z trudnych rejonów Kolumbii, a także spróbujcie rozwikłać tajemnicę wielkiej kłótni, która poróżniła dziewczyny w szkole. Bilety są wciąż dostępne i można je kupić TUTAJ.

Korzystając z okazji przypominamy, że najważniejsze informacje dotyczące biletów i rezerwacji można odnaleźć w zakładkach znajdujących się w menu strony. Znajduje się tam również odnośnik do programu Festiwalu oraz podstrony z informacjami o dostępności Festiwalu dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Do zobaczenia w kinie (i nie tylko)!